12.08.2019 u 19:21
0

(UŽIVO NA HAPPY PORTALU) LITVANIJA – SRBIJA (91:95) KRAJ: Nova pobeda Srbije, Bogdanović ponovo najefikasniji!

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je večeras košarkaše Litvanije 95:91 (22:20, 15:25, 34:24, 20:26) u pripremnom meču za Svetsko prvenstvo u Kini.

Bio je ovo treći kontrolni meč za Mundobasket, a srpski košarkaši pre dva dana pobedili su istog protivnika u Beogradu, dok su u Zrenjaninu bili bolji od Finske.

Bez povređenog kapitena Miloša Teodosića, u meču punom oscilacija i preokreta, izabranici Aleksandra Ðorđevića u jednom trenutku imali su i plus 10, ali su na kraju u neizvesnoj završnici uspeli da izbore pobedu.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Bogdan Bogdanović sa 27 poena i pet asistenicija, uz pet pogođenih trojki.

Nikola Jokić ubacio je 14, dok je Nemanja Bjelica dodao tri manje.

Dvocifren je bio jos Miroslav Raduljica sa 10 koševa.

Kod Litvanaca najbolji su bili Valančijunas sa 18 i Grigonis sa 17 poena.

Srbija iz Kaunasa odlazi u Atinu, gde će od 16. do 18. avgusta učestovati na Akropolis kupu, a rivali će joj biti Italija, Grčka i Turska.

Reprezentacija Srbije 20. avgusta putuje u Kinu gde će poslednje tri provere imati u Šenjangu – 23. avgusta protiv Italije, dva dana kasnije protiv Novog Zelanda i 27. avgusta protiv Francuske.

Prvu utakmicu na Svetskom kupu Srbija igra u Fošanu, gde se 31. avgusta od 9.30 po našem vremenu sastaje sa Angolom.

Svetsko prvenstvo u Kini na progaramu je od 31. avgusta do 15. septembra.

KRAJ UTAKMICE – POBEDA SRBIJE!

Četvrta četvrtina:

40. minut – 91:95 – Bogdanović!

40. minut – 89:93 – Bogdanović daje dva slobodna bacanja.

39. minut – 89:91 – Trojka Simonovića iz ćoška.

39. minut – 89:88 – Peta lična Bjelice! Kalnietis daje oba bacanja.

38. minut – 87:88 – Strašna asistencija Jovića za Milosavljevića.

38. minut – 87:86 – Trojka Grigonisa. Rezultatska klackalica traje.

38. minut – 84:86 – Bjelica za novo vođstvo Srbije.

37. minut – 84:84 – Bogdanović je u seriji.

37. minut – 84:82 – Litvanci vezuju četiri poena i povode vode

36. minut – 80:82 – Preokret! Trojka Bogdanovića!

36. minut – 80:79 – NBA akcija – asistencija Bjelice, poeni Jokića.

35. minut – 80:77 – Jokić je nepogrešiv sa linije penala.

35. minut – 79:75 – U poslednjim minutima kad treba da se spusti razlike, reaguje Bjelica, ponovo je dao trojku.

34. minut – 79:72 – Trojka Kuzminskasa.

32. minut – 76:72 – Bjelica odgovara trojkom.

32. minut – 76:69 – Pogodak Ulanovas, sada je sedam poena razlike.

31. minut – 74:69 – Trojka Grigonisa na početku poslednje deonice, Litvanija se odlepila.

Treća četvrtina

30. minut – 69:69 – Simonović siguran s penala za novo izjednačenje.

29. minut – 66:65 – Raspucao se Kalnietis.

29. minut – 64:65 – Kalnietis daje "dva plus jedan" za vođstvo domaćina, ali Raduljica prednost vraća na stranu Srbije.

28. minut – 61:62 – Jankunis trojkom dovodi Litvance na "minus jedan".

28. minut – 58:62 – Jokić nepograšiv sa linije slobodnih bacanja.

27. minut – 56:60 – Sjajna akcija "orlova" i poeni Jovića.

26. minut – 53:56 – Kalnietis pogađa otvoren šut.

26. minut – 51:56 – Jokić poentira, Srbija ne da vođstvo.

25. minut – 49:54 – Mačijulis postiže trojku. Bogdanović vraća trojku, njegovih sedam vezanih poena!

24. minut – 46:51 – Bogdanović održava ritam Srbije, sa druge strane nezaustavljiv je Valančijunas.

24. minut – 43:49 – Kalnietis dodatno smanjuje rezultat, a nalet domaćina zaustavlja Bogdanović.

23. minut – 41:47 – Valančijunas postiže prve poene za Litvaniju u trećoj četvrtini, a zatim domaćin koristi i kontru.

21. minut – 37:47 – Raduljica otvara treću četvrtinu poenima za dvocifrenu prednost

Druga četvrtina:

20. minut – 37:45 – Trojka Micića o tablu sa zvukom sirene!

19. minut – 35:42 – Jokić daje dva bacanja.

19. minut – 32:40 – Bogdanović vezuje DVE TROJKE!

18. minut – 32:34 – Jokić održava prednost "orlova".

17. minut – 30:32 – Jokić za vođstvo Srbije.

16. minut – 30:28 – Valančijunas precizan s linije penala.

15. minut – 28:28 – Odlična odbrana "orlova", Simonović poentira iz kontre, pa Litvanci traže tajm-aut.

15. minut – 28:26 – Grigonis vraća domaćina u vođstvo.

13. minut – 26:26 – Sada i Bjelica pogađa van linije 6.75!

11. minut – 24:23 – Trojka Jovića!

Prva četvrtina:

10. minut – 22:20 – Tehnička za Simonovića, ali su se naši košarkaši odbranili.

10. minut – 22:20 – Zakucavanje Sabonisa za novo vođstvo Litvanije.

9. minut – 20:20 – "Orlovi" u seriji! Simonović pogađa oba slobodna bacanja.

8. minut – 20:18 – Zakucavanje Raduljice!

7. minut – 20:16 – Razmena trojki! Kalnietis – Bogdanović!

7. minut – 17:13 – Valančiunas je neumoljiv, ali na drugoj strani uzvraća Milosavljević.

6. minut – 15:11 – Raduljica prekida seriju domaćina.

6. minut – 15:9 – Sabonis daje koš pod faulom, ali promašuje dodatno slobodno bacanje, a onda poentira i Seibutis.

5. minut – 11:9 – Prva trojka Srbije – Milosavljević!

5. minut – 11:6 – Sabonis je ostao sam na šutu posle kontre i to nije propustio, pa je Đorđević zatražio tajm-aut.

4. minut – 9:6 – Valančiunas je nezaustavljiv na početku.

4. minut – 7:6 – Sjajna asistencija Bogdanovića, strelac ponovo Marjanović.

3. minut – 7:4 – Prva trojka večeras – Valančiunas!

3. minut – 4:4 – Koš Srbije posle duže vremena – Marjanović poentira.

2. minut – 4:2 – Kalnietis za prvo vođstvo domaćina… Naši košarkaši su u seriji grešaka.

1. minut – 2:2 – Valančiunas precizan sa linije penala.

1. minut – 0:2 – Bogdanović se upisuje u strelce posle 11 sekundi.

Prva petorka Srbije: Micić, Milosavljević, Bogdanović Birčević, Marjanović.

18:59 – Nema Milutinova u rosteru

18:58 – "Žalgiris arena" je puna!

18:55 – Intoniranje himni

Košarkaška reprezentacija Srbije igra sa Litvanijom u Kaunasu kontrolnu utakmicu u sklopu priprema za Mundobasket.

Selektor Aleksandar Đorđević ne računa na kapitena Miloša Teodosića, povređenog upravo u duelu sa Litvancima.

To je drugi susret istih rivala za tri dana. "Orlovi" su u subotu u beogradskoj "Štark areni" posle velike borbe pobedili Litvance 72:68.