15°C

Beograd

Izvor: Novosti

ZAGREVANJE ZA DERBI: Zvezdina četvorka u kišnom Kruševcu

Fudbaleri Crvene zvezde rutinski su savladali Napredak iz Kruševca sa 4:1 u 29. kolu Superlige Srbije.

U FOKUSU:

ČETVRTINA ZARAŽENIH U BEOGRADU: Ovo su gradovi koji prate prestonicu!

KORONA PRESEK: Manje novih slučajeva, preminulo 38

DETALJNA PROGNOZA ZA SUTRA: Niže temperature, i padavine

RADOVI NA PUTU: Izbegavajte ove deonice

Stanković: Idemo na POBEDU u Kruševcu!

Meč je igran po veoma teškom vremenu i pljusku, a to nije mnogo pomoglo domaćem sastavu. Imala je Zvezda kontrolu lopte od početka meča, a već u 21. minutu Zvezda dolazi do vođstva.

Pokušao je Gajić da ubaci loptu u peterac, a na putu joj se našao Spremo koji je igrao rukom. Jovan Šegrt pokazao je u 21. minutu na jedanaesterac. Izvođač najstrože kazne bio je Aleksandar Katai.

Samo četiri minuta kasnije nova šansa za Zvezdu. Šutirao je sa velike udaljenosti Mirko Ivanić, lopta je promenila prava, ipak golman domaćeg tima uspeva da interveniše. Do lopte nakon odbitka stiže Dijego Falčineli koji je povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu imala je Zvezda kontrolu igre. Falko je izveo prekid u 72. minutu, brani to Mladen Živković, ali na odbitak natrčava Ben za 3:0.

Minut kasnije Luka Milunović šutira ispred Degeneka za 3:1, a u 76. minutu Milan Pavkov na proigravanje Srnića podiže na 1:4.

Ovim trijumfom izbranici Dejana Stankovića napravili su dobru uvertiru pred večiti derbi sa Partizanom, koji je na programu u sredu na stadionu "Rajko Mitić" od 18 sati.

Zvezda je na prvom mestu na tabeli Superlige sa 83 boda.

Rezultati 29. kola: : Inđija - Rad 1:0, Javor - Bačka 1:1, Radnik - Zlatibor 2:1, Napredak - Crvena zvezda 1:4, Partizan - Metalac (meč počinje u 19.05). Petak: TSC - Proleter 2:0, Vojvodina - Novi Pazar 1:0, Voždovac - Mačva 0:0 Mladost - Radnički 4:1, Čukarički - Spartak 5:1.

Happy BSC je spremio za vas najmoderniju mobilnu aplikaciju da biste nas lakše pratili i bili u toku sa svim vestima. Našu aplikaciju možete preuzeti za ANDROID i iPHONE.