1°C

Beograd

Izvor: Telegraf

REAL IZGUBIO OD MANČESTER SITIJA! Lion šokirao Juve, Ronaldo neprimetan

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Real u Madridu u derbiju osmine finala Lige šampiona, i to posle preokreta za četiri minuta - 2:1 (0:0)!

Strelci za Građane bili su Gabrijel Žesus u 78. i Kevin de Brujne u 82. minutu iz penala, dok je Isko u 60. doveo "kraljevski klub" u vođstvo.

I to u trenucima kada je Siti napadao i ređao šanse, a Madriđane u igri ostavio Tibo Kurtoa sa dve sjajne odbrane. Takođe, bio je tu i momenat sreće posle šuta Rijada Mareza na početku drugog dela.

A taman kada je gol Sitija visio u vazduh, usledio je kontranapad domaćeg tima i asistencija Vinisijusa za Iska. A na Bernabeu - delirijum oduševljenja, jer se situacija u potpunosi promenila. Real je bio taj koji je napadao, a Serhio Ramos je u 71. minutu propustio priliku da dotuče goste i postigne gol sa svega nekoliko metara. Izblokiran je od strane rezerviste Fernandinja.

Ramos je na kraju bio i tragičar meča, jer je u 78. minutu bio kratak na cenatršut De Brujnea, a Žesus je sa par metara glavom ubacio loptu u mrežu. Zatim je Sterling nadmudrio Karvahala koji ga je srušio u kaznenom prostoru, da bi De Brujne bio precizan sa bele tačke.

Ramos je zatim dobio i crveni karton zbog faula kao poslednji igrač odbrane, dok je nekoliko minuta u finišu meča dobio i Luka Jović.

Juventus je doživeo neočekivan poraz od Liona u gostima (1:0), a strelac jedinog gola bio je Tusar u 32. minutu.

Neočekivan u smislu da je Juve jedan od favorita za osvajanje LŠ, dok je Lion desetkovan povredama.

Real - Mančester Siti 1:2

(Isko 60 - Žesus 78, De Brujne 82 pen)

Real: Kurtoa, Karvahal, Ramos, Varan, Mendi, Kasemiro, Modrić, Valverde, Isko, Vinisijus (Bejl 75), Benzema.

Mančester Siti: Ederson, Voker, Laport, Otamendi, Mendi, Gindogan, Rodri, De Brujne, Marez, Bernando Silva (Sterling 73), Žesus.

Lion - Juventus 1:0 (0:0)

(Tusar 32)

Lion: Lopez, Denajer, Marselo, Marsal, Auar, Korne, Tusar, Soareš, Duboa, Ekambi (Terije 66), Dembele.

Juventus: Šćesni, Danilo, De Liht, Bonući, Aleks Sandro, Rabio, Bentakur, Pjanić (Ramzi 61), Kvadrado (Iguain 70), Dibala, Ronaldo

82. minut - GOLLL! Preokret Sitija, De Brujne je strelac iz penala koji je Karvahal skrivio.

78. minut (Madrid) - GOLLL! Siti je izjednačio golom Žesusa. Asistent je bio De Brujne.

71. minut (Madrid) - Velika prilika za Ramosa, njegov šut je izblokiran od strane Fernandinja.

68. minut (Lion) - Pokušavaju gosti čestim udarcima da načnu Lion, Dibala je sada ima dobru priliku.

60. minut (Madrid) - GOLLL! Real vodi golom Iska! Asistent je Vinisijus, a španskom vezisti nije bilo teško da proturi loptu pored Edersona.

57. minut (Madrid) - Još jedna prilika za Siti i još jednom je Kurtoa odbranio udarac Mareza.

50. minut (Madrid) - Siti je opasniji. Posle greške Kasemira, De Brujne je povukao kontru, našao mareza čiji šut je završio tik pored stative.

46. minut - Počela su druga poluvremena u Madridu u Lionu.

POLUVREME!

45. minut (Madrid) - Kasemiro je izbacio loptu sa gol linije, Siti umalo da povede u finišu poluvremena.

33. minut (Madrid) - Izmena u redovima Sitija, Fernandinjo je zamenio povređenog Laporta.

32. minut (Lion) - GOLLLL! Lion vodi 1:0 golom Tusara koji se odlično snašao u kaznenom prostoru.

29. minut (Madrid) - Vezali su igrači Sitija nekoliko pasova i De Brujne je bio u šansi, ali je njegov šut iz kaznenog prostora blokiran.

21. minut (Lion) - Prečka za domaćina, Ekambri je skočio posle kornera i glavom uzdrmao konstrukciju.

20. minut (Madrid) - Kurtoa je odbranio zicer Žesusu koji je odlično istrčao polukontru, a zatim driblingom nadmudrio svog čuvara.

15. minut (Madrid) - Posed lopte je apsolutno na strani Reala koji polako plete mrežu oko gola Građana (71:29).

13. minut (Madrid) - Opasan napad Reala. Vinisijus je tražio Benzemu, ali je ispred njega intervenisao Laport.

6. minut (Lion) - Visok intezitet igre u Francuskoj. Najpre je Juve bio u opasnoj kontri, a onda je i domaćin pripretio Šćesnom.

1. minut - Počele su utakmice u Madridu i Lionu.

Meč između Reala i Sitija je verovatno i derbi osmine finala, a on će proteći bez povređenog Edena Azara.

Zanimljivo, oba tima su drugoplasirani u svojim šampionatima, s tim što Siti praktično nema šanse za titulu. Tokom vikenda su "tukli" Lester u gostima sa 1:0, dok je Real izgubio identičnim rezultatom od Levantea.

Gvardiola je na klupi ostavio Serhija Aguera i Sterlinga koji se vraća iz povrede, dok je na klupi Madriđana Luka Jović.

Što se tiče meča Lion - Juventus, nema sumnje ko je favorit. Sari je odlučio da krene sa Kvadradom i Dibalom kao "partnerima" Ronaldu u napadu.