3°C

Beograd

Izvor: Telegraf

PARTIZAN TRIJUMFOVAO PROTIV RADNIKA: Tošić i Natho za ubedljivih 3:0 (GALERIJA)

Partizan je trijumfalno otvorio prolećnu polusezonu, na krilima svog "CSKA tandema" Tošić - Natho koji se pobrinuo za premijerni trijumf nad Radnikom iz Surdulice od 3:0. Lepo fudbalsko popodne u Humskoj izmamilo je na tribine oko 5.000 gledalaca koji su tek na momente videli Partizan kakav Savo Milošević želi.

Ipak, ako ni zbog čega drugog, a ono zbog dva prelepa gola iz slobodnjaka Bambija i Natha vredelo je doći danas na utakmicu crno-belih koji su, utisak je, igrali onoliko koliko im je bilo dovoljno. Prvo poluvreme proteklo je u znaku Tošića koji je sa nekoliko lepih poteza (i jednim makazicama) najavio najlepši detalj iz 37. minuta.

Sam se Bambi izborio za "slobodnjak" na nekih 17 metara, a potom udarcem u rašlje iz fudbalskih udžbenika obradovao pristalice Partizana. Bila je to nagrada za ipak agilnu igru domaćina u prvih 45 minuta, mada su gosti rano ostali bez kapitena Stevanovića koji se povredio i možda im je to pokvarilo koncept u defanzivi.

Drugo poluvreme počelo je povredom Asana koji je izašao iz igre već u 53. minutu. Ipak, Partizan je svim snagama navalio na gol Radnika rešen da razreši svaku dilemu, a posao je završen u 67. minutu. Fauliran je Umar Sadik, a glavni arbitar čini se opravdano pokazao na belu tačku jer je nigerijac dobio udarac po zglobu. Natho je bio nepogrešiv, poslao je golmana Vasiljevića u jednu, a loptu u drugu stranu za 2:0.

Ipak, nije se sjajni Izraelac zadovoljio tim pogotkom. Njegov pečat na premijerni trijumf Partizana stigao je u 80. minutu kada je ljubiteljima crno-belih priredio još jedan spektakularn gol. Majstorski je Natho izveo slobodan udarac, pogodio bliži ugao golmana Radnika i zaslužio ovacije Partizanovog stadiona.

Mogli su crno-beli u završnici da postignu još neki pogodak i trijumf učine ubedljivijim, ali se mreža gostiju nije zatresla. Treba reći i da je golman Radnika Vasiljević danas dobro branio, uprkos činjenici da je primio tri gola, jer je u nekoliko navrata zaista majstorski reagovao.

Partizan se ovom pobedom vratio na drugo mesto iza Crvene zvezde sa 11 bodova manje, a u sledećem kolu ga očekuje gostovanje ekipi TSC-a. Što se tiče Surduličana, oni su i dalje u opasnoj zoni, a bodove za opstanak potražiće u sledećem kolu protiv Mačve na svom terenu.