06.11.2019 u 22:10
0

CRVENA ZVEZDA – TOTENHEM (0:4): Ubedljiv poraz srpskog šampiona! (FOTO)

Fudbaleri Totenhema savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 4:0 na stadionu "Rajko Mitić". Golove za vicešampiona Evrope postigli su Lo Selso, Son, koji je bio strelac dva puta, i Kristijan Eriksen. Srpski šampion bio je ravnopravan rival u prvom delu susreta, ali je zbog nepažnje u odbrani gost poveo u 34. minutu preko Lo Selsa. Drugo poluvreme Zvezda je počela ofanzivnije ali Spursi su to kaznili sa dva brza gola Sona. Eriksen stavlja tačku na susret golom u 85. minutu.

Ovim porazom Crvena zvezda dodatno se odaljila od drugog mesta u grupi B Lige šampiona i sada se okreće borbi za treću poziciju koja vodi u Ligu Evrope.

KRAJ UTAKMICE

90. minut – Arbitar Karlos Del Sero Grande je produžio susret četiri minuta.

86. minut – Skip menja Lo Selsa.

85. minut – GOL! Eriksen stavlja tačku na ovaj susret. Velikih 4:0 za Totenhem usred Beograda.

83. minut – Eriksen pokušava iz velike udaljenosti. Borjan sjajno interveniše.

82. minut – Bez većih prilika, igra se uglavnom na Zvezdinoj polovini.

78. minut – Pavkov pada u kaznenom prostoru. Napadač iz Begeča se požalio na povredu.

75. minut – Sesenjon menja Sona.

73. minut – Solo prodor Marina. Rodić se priključio napadu ali bez prave prilike za crveno-bele.

69. minut – Ndombele pokušava sa velike udaljenosti. Lopta odlazi preko gola.

68. minut – Boaći ulazi u igru umesto Matea Garsije.

65. minut – Javna opomena za Njegoša Petrovića.

63. minut – Eriksen menja Alija. Velika podrška sa tribina uprkos rezultatu.

62. minut – Druga izmena u redovima crveno-belih. Kanjas menja Jovančića.

61. minut – GOL! Kejn sjajno za Rouza koji ostavlja zicer Sonu. Sjajno krilo Totenhema postiže svoj drugi pogodak večeras.

59. minut – Pokušaj Pavkova sa velike udaljenosti. Gazaniga krajnjim naporom čuva mrežu Spursa.

57. minut – GOL! Son duplira prednost gostiju. Ndombele je povukao kontru i odložio za Sona koji zakucava loptu pod prečku Borjanovog gola.

53. minut – Crveno-beli su mnogo konkretniji u uvodnim trenucima drugog poluvremena.

49. minut – Još jedna velika prilika za Crvenu zvezdu. Pavkov je imao puno vremena da šutira ali se odlučio za asistenciju Marinu i lopta je otišla u aut.

46. minut – Gobeljić ulazi u igru umesto Žandera.

Gosti vode posle prvih 45 minuta pogotkom Đovanija Lo Selsa u 34. minutu. Crvena zvezda se koncentrisala na defanzivnu taktiku i čekala svoju priliku iz kontranapada. Pavkov je imao veliku priliku da ponovo zatrese mrežu engleskog kluba ali isprečio se čuvar mreže gostiju Gazaniga. Samo jedanaest minuta kasnije nastala je velika gužva u kaznenom prostoru domaćina. Posle akcije koja je dugo trajala, na odbijenu loptu natrčao je Đovani Lo Selso i doneo prednost svojoj ekipi. Pred sam kraj prvog dela igre Radživ Van La Para pogađa stativu Totenhemovog gola.

POLUVREME

45. minut – Utakmica je produžena za dva minuta.

44. minut – Van La Para pogađa stativu. Lopta se odbila do Davinsona Sančeza koji je nesmotreno šalje nazad u okvir Gazaniginog gola i pogađa prečku.

43. minut – Totenhem je uputio čak deset udaraca u gol Zvezde, crveno-beli samo dva.

42. minut – Greška Milunovića koji se okliznuo. Son nije uspeo da iskoristi priliku.

40. minut – Crvena zvezda ne uspeva da se oslobodi pritiska na sredini terena. Hari Kejn se povlači nazad i pomaže veznom redu Spursa.

37. minut – Marin se požalio na povredu posle duela sa Sisokom.

34. minut – GOL! Velika gužva u kaznenom prostoru Zvezde. Lo Selso se najbolje snašao i doneo prednost Totenhemu.

30. minut – Žuti karton za Dajera posle duela sa Milanom Pavkovom.

28. minut – Zvezda se oslobodila pritiska i počela da stvara šanse.

23. minut – Sjajan udarac Pavkova ali Gazaniga čuva mrežu Totenhema.

19. minut – Polukontra za domaćina, Ndombele prekida napad crveno-belih.

18. minut – Korner Lo Selsa, dobra intervencija Zvezdine odbrane.

15. minut – Oba tima još uvek ispituju igru protivnika. Totenhem kontroliše posed lopte, Zvezda je za sada orijentisana na defanzivu.

13. minut – Pokušaj Harija Kejna je otišao pored gola.

8. minut – Pritisak Sona i Kejna. Zvezda ima velikih problema da prenese loptu na protivničku polovinu.

5. minut – Dobra odbrana Zvezde. Rodić odlično otklanja opasnost pred golom.

2. minut – Pritisak gostiju na startu susreta. Ređaju se napadi po desnom krilu, a najaktivniji su Ndombele i Hojt.

TOK UTAKMICE

Fudbaleri Crvene zvezde igraju od 21h sa engleskim Totenhemom, u četvrtom kolu Grupe B Lige šampiona.

Tim Maurisija Poćetina je remizirao proteklog vikenda sa Evertonom (1:1), a meč je obeležila teška povreda Andrea Gomeša posle starta Hjeong-min Sona koji je to emotivno teško podneo.

Osim toga, najbolji strelac tima Hari Kejn je i dalje rovit zbog skorašnje povrede, dok je ključni organizator igre Kristijan Eriksen cele sezone potpuno van forme.

Crvena zvezda je pobedila poslednja tri meča ukupnom gol razlikom 10:1 i trenutno je na prvoj poziciji Linglong Superlige Srbije sa 39 bodova.

Ovaj duel Zvezde i Totenhema je verovatno ključni u borbi za plasman u nokaut fazu takmičenja.

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić – Jovančić, Petrović – Garsija, Marin, Van La Para – Pavkov
Rezerve: Popović, Žander, Pankov, Simić, Kanjas, Vulić, Boaći

Totenhem Hotspur: Gazaniga – Rouz, Dajer, Sančez, Fojt – Ndombele, Sisoko – Son, Ali, Lo Selso – Kejn
Rezerve: Vorm, Alderveireld, Dejvis, Moura, Eriksen, Sesenjon, Skip