TRAMP BESAN NA OBAMU: Rekao sam da će se MASAKR DOGODITI, biće sve gore!

Tramp

 

Najizvesniji republikanski kandidat Donald Tramp pozvao je predsednika Baraka Obamu da, zbog reagovanja na masakr u Orlandu, podnese ostavku i ponovo zatražio da se svim muslimanima rođenim van SAD zabrani ulazak u zemlju. 

Tramp je Obaminu ostavku zatražio jer predsednik SAD, u reagovanju na masakr u Orlandu, gde je 50 ljudi ubijeno, nije izgovorio reči "radikalni islam".

"Zato što su naši lideri slabi. Rekao sam da će ovo da se dogodi - i biće sve gore", naveo je Tramp u saopštenju.

"Ja pokušavam da spasem živote i sprečim sledeći teroristički napad. Ne možemo više da priuštimo sebi da budemo politički korektni", poručio je Tramp, preneo je Rojters.

On je, takođe, na svom tviter nalogu ponovio poziv da se svim muslimanima rođenim van SAD, zabrani ulazak u zemlju." "Pozivao sam na zabranu. Moramo biti čvrsti", napisao je Tramp.

On će, kako je najavljeno, o napadu u Orlandu govoriti u ponedeljak uveče, kada je i bilo planirano da održi govor o nacionalnoj bezbednosti.

Najmanje 50 osoba je ubijeno, a 53 su ranjene u najmasovnijoj pucnjavi u istoriji SAD u noćnom gej klubu u Orlandu na Floridi.

Napadač, koji je ubijen, identifikovan je kao američki državljanin avganistanskog porekla Omar Matin (29) koji se zakleo na vernost Islamskoj državi, koja je preuzela odgovornost za napad. 

Izvor: Tanjug
Foto:Fickr

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Subota
04:30  Rano jutro
06:45  Dobro jutro Srbijo
09:00  Novajlije reality
11:00  Prelo u našem sokaku
11:55  Vesti
12:00  Prelo u našem sokaku
12:55  Vesti
13:00  Prelo u našem sokaku
14:00  Čađava mehana
15:30  Posle ručka
17:30  Telemaster
18:10  Serija: Suze moje sestre
19:15  Glamur specijal
20:00  Provodadžija
21:00  Čađava mehana
22:00  Sudbine
23:00  Novajlije reality