PRVI PUT NAKON 1984: Prvi tramvaj prošao preko Mosta na Adi!

 

Prvi i jedini put u Beogradu tramvajskim šinama premošćena je reka Sava 1984. godine kada su spojeni Novi Beograd i stari deo grada, a danas je posle 35 godina u srpskoj prestonici Sava premošćena tramvajskim šinama i to onim koje su postavljene na Mostu na Adi.

Prva test vožnja tim šinama obavljena je danas tramvajem u kojem su bili zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić, predsednik Skupštine grada Beograda Nikola Nikodijević, pomoćnik gradonačelnika Andreja Mladenović, gradski funkcioneri, predsednici opština, predstavnici gradskih preduzeća, predstavnici medija...

Oni su se provozali trasom između dva nova tramvajska stajališta - "Blok 42" i "Petlja Radnička".

Narednih mesec dana biće testirana tramvajska mreža na Mostu na Adi, a redovan tramvajski saobraćaj će preko te važne deonice kojom su Čukarica i Rakovica povezani sa Novim Beogradom početi da se odvija od 5. jula.

Tnjug
Foto: Arhiva 

Pratite nas na društvenim mrežama

Preporučene vesti



Podeli novost

HappyTV

Četvrtak
04:30  Rano jutro  
06.45  Dobro jutro Srbijo  
11:30  Provodadžija  
11:55  Vesti  
12:05  Provodadžija  
12:55  Vesti  
13:05  Novajlije reality  
13:55  Vesti  
14:10  Serija: Suze moje sestre (R)  
15:15  Posle ručka  
17:30  Telemaster  
18:10  Serija: Suze moje sestre  
19:00  Čađava mehana  
20:00  Upoznajte Novajlije  
21:00  Provodadžija  
22:00  Sudbine  
23:00  Novajlije reality