12.05.2019 u 09:42
0

PRVO MESTO ZA SRPSKI DVOJAC: Martin Mačković i Miloš Vasić osvojili zlatnu medalju na Svetskom kupu u veslanju!

Srpski dvojac u veslanju Martin Mačković i Miloš Vasić osvojio je zlatnu medalju na Svetskom kupu u Plovdivu.

Oni su u finalnoj trci pobedili rezultatom 6:34.050 i za dve sekunde bili brži od svetskih prvaka iz Hrvatske, braće Sinković Martina i Valenta.

Treće mesto i bronzu uzela je španska posada, Haime Kanaleho Pazos i Havijer Garsija Ordonez u vremenu 6:37.500, dok je još jedan srpski tandem Igor Ðerić Viktor Pivač završio kao četvrti (6:43.560).

Mačković i Vasić su nakon decenije postali prvi pobednički čamac iz Srbije na nekoj trci Svetskog kupa.

Izvor: Tanjug