03.03.2017 u 02:49
0

Spektakl u Beogradu: DELIJE STREPELE, ZVEZDA – BAMBERG 74:60!

Košarkaši Crvene zvezde od 19 sati u hali "Aleksandar Nikolić" igraju sa nemačkim Bambergom meč 24. kola Evrolige, a zbivanja sa ovog duela možete da pratite uz Blicsport.rs

Na tabeli elitnog nadmetanja crveno-beli su šesti sa učinkom 13-10, a njihov rival dvanaesti, sa 8-15, i nadom da može među osam timova koji će nastaviti takmičenje u nokaut fazi. Trijumf nad Bambergom Zvezdi bi širom otvorio vrata Top 8 Evrolige.

39' Završena je utakmica. Crveno-beli pobedili su Bamberg 74:60 i ozbiljno se približili TOP 8.

39' Promašaji Gudurića i Melija, još minut do kraja… Dženkins postiže dva bacanja – 71:60.

39' Dženkins prvo asistira Kuzmiću (67:57), pa istrčava kontru – 69:57. Možda i prelomna serija 6:0! Trojka Melija – 69:60.

34' Uspešan prodor Dženkinsa – 58:48! Konačno jedan napad koji je urodio plodom, posle 11 jalovih.

33' Bamberg je promašio dva šuta, mogao je da se spusti na pet poena zaostatka… Zvezda punih osam minuta nije postigla ni poen!

32' Još dva neuspela napada Zvezde, ukupno devet uzastopnih, Nikolić trojkom smanjuje na 56:48. Vratio se Kuzmić posle dužeg vremena, a Gudurić napravio grešku u koracima.

31' Prodor Kozera – 56:45, serija 0:14.

30' Čak pet minuta crveno-beli nisu postigli ni poen, a primili su 12. Maksimalno vođstvo 56:31 svedeno je na 56:43 na kraju treće četvrtine.

29' Zvezda četiri napada bez poena, na drugoj strani Kozer trojkom produžava seriju na 0:10 – 56:41.

27' Trojka Hekmana iz "drugog" napada – 56:34. I dalje sjajna odbrana Zvezde, ovog puta je zakazao skok.

25' Defanzivni skok Mitrovića, pa akcija "2+1" za rekordnih 56:31!!! Neverovatan koš kapitena, crveno-bele baš ide u trećoj četvrtini!

25' Na koš Zisisa uzvraćaju trojkama Lazić i Dženkins – 53:31! Amerikanac je poentirao posle dva ofanzivna skoka… Bamberg u "mašini"!

23' Tompson – 47:29.

22' Solo prodor Gudurića sa krilne pozicije – 45:29.
18' Zvezda dugo bez pogotka, gosti prilaze na 33:21. Serija 0:6. Važna trojka Dobrića iz levog ćoška – 36:21! Ovog puta nema dileme, koš važi.

16' Ukradena lopta crveno-belih i trojka Gudurića u tranziciji – 33:15!!! Potom Bamberg pravi mini-seriju 0:4 (33:19) i Radonjić uzima tajm-aut.

15' Trojka Simonovića – 30:15!

15' Zvezda sjajna u odbrani, Bamberg očajno šutira. Simonović (dva) i Dženkins (jedno bacanje) povećavaju na 27:15!

14' Semafor nikako da u kontinuitetu radi kako treba, pa je nastala zbrka u vezi trenutnog rezultata. Nakon konsultacija za zapisničkim stolom i "2+1" Tompsona – 24:15!

11' Gudurić "prodatom" loptom omogućava Bambergu prve lake poene na utakmici – 17:11, Zisis. Dobar prodor Voltersa – 19:11.

– Trojka Dobrića uz zvuk sirene! Ali, nije priznata, vreme je isteklo… Šteta! Zvezda je dobila prvu četvrtinu 17:9.

10' Promašaj Melija, Bjelica odličan u igri leđima, koš i faul! Pogodio je i dodatno bacanje – 17:9.

9' Čak šest izgubljenih lopti Bamberga za osam minuta. Zvezda, na drugoj strani, dosta promašuje, tako da i dalje vodi "samo" 14:9.

6' – Prijao je predah crveno-belima. Dženkins je poentirao na (drugu) asistenciju Gudurića, a onda je Bjelica iznuio prekršaj Milera. U sledećoj akciji Simonović se lukavo provukao kroz odbranu rivala i poentirao za 14:9, pa je Trinkijeri zatražio predah.

5' – Radonjić je imao šta da kaže ekipi nakon što se samo Simonović upisao u strelce tokom velike, 9:2 serije gostiju koji su prišli na 10:9. TV tajmaut je dobro došao crveno-belima, kojima je i Fabijan Kozer počeo da pravi probleme, ubacivši loptu dvaput kroz Zvezdin obruč u petom minutu.

4' – Bude se i gosti. Nikolo Meli je najpre upisao pogodak posle izgubljene lopte Zvezdinog kapitena, a onda je Zizis poentirao uz faul, pa je Bamberg prišao na 8:5.

3' – Izvrsno je Zvezda počela utakmicu! Iznudila je odbrana crveno-belih tri uzastopna šuta rivala iz teških pozicija, a Mitrović je sve to kažnjavao na drugoj strani terena, pa je posle njegovih pet poena na semaforu prikazano 8:0! A semafor je na trenutak zastao sa radom, pa su i igrači zastali dok se problem nije otklonio

2' – Posle odlične odbrane Dženkinsa, koji na mestu plejmejkera menja povređenog Jovića, Gudurić postiže trojku za 3:0

Utakmica je počela!

18.59 – Tradicionalno, himna Evrolige se nije čula u Beogradu, usled zaglušujuće buke "delija". Ta tradicija traje još otkako je Evroliga novačno kaznila Zvezdu nakon što je njen navijač Marko Ivković ubijen u Istanbulu, smatrajući da "crveno-beli nisu dovoljno uticali na svoje pristalice".

18.55 – Trener gostiju, Andrea Trinkijeri, poručio je ekipi pred izlazak na parket da je, pored borbe za svaku loptu, a naročito u skok-igri, važno i pravilno odlučivanje. "Na vama će biti teret odluke da li da ostanete uz visokog igrača Zvezde ili pomognete spoljnoj liniji. A te odluke će biti možda i ključne u odbrani", rekao je italijanski stručnjak. On je, podsetimo, rođen u Milanu, otac mu je Amerikanac, majka iz Hrvatske, a baka iz Kotora.

18.54 – Tribine dvorane "Aleksandar Nikolić" su pune navijača. Sve je spremno za novi evroligaški spektakl.

18.47 – U halu su ušli fudbaleri Crvene zvezde, predvođeni kapitenom Lukovićem. Ovacijama su ih pozdravile "delije", kojima je u mislima i predstojeći "večiti derbi", koji se u subotu od 18 sati igra na našem najvećem stadionu.

18.43 – Tokom zagrevanja, trener Zvezde Radonjić prišao je Dženkinsu i Voltersu i porazgovarao sa njima. To nije njegova uobičajena praksa, ali očigledno je da su potrebna dodatna uputstva sada kada je potpuno postalo jasno da Jović ne može da pomogne timu.