15.05.2016 u 05:26
0

SUPERLIGA SRBIJE: Zvezda savladala Radnik, Vojvodina bolja od Borca

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras Radnik u Surdulici 4:1 (2:1) u utakmici šestog kola plej-ofa Superlige Srbije i potvrdili osvajanje šampionske titule.

U izuzetno otvorenoj utakmici dva gola za Zvezdu postigao je Aleksandar Katai, u 30. i 45. minutu, a po jednom su se u strelce upisali Ugo Vijera u 56. i Petar Orlandić u 89. minutu. Jedini strelac za domaćina bio Miloš Deletić u 10. minutu posle velike gerške kapitena crveno-belih Aleksandra Lukovića.

Vojvodina je golovima Siniše Babića u šestom i Nikole Ašćerića u 85. minutu savladala Borac iz Čačka 2:0 i došla nadomak plasmana u Evropu, posebno nakon što je Čukarički na gostovanju Voždovcu doživeo treći uzastopni poraz, takođe 2:0. Strelci za Voždovac bili su Jovan Stojanović u 46. i Ognjen Krasić u 78. minutu.

Sutra od 19 sati Partizan gostuje Radničkom iz Niša.

Tabela: Crvena zvezda 48 bodova, Partizan 37, Vojvodina 36, Čukarički 36, Radnički Niš 32, Borac Čačak 29, Radnik 25, Voždovac 24.

Sutra od 17 sati na programu su i utakmice šestog kola plej-auta: Jagodina – Javor, Mladost Lučani – OFK Beograd, Novi Pazar – Spartak, Rad – Metalac.