18°C

Beograd

Izvor: telegraf

MURINJO NA KOLENIMA! "Mali Murinjo" mu održao čas fudbala usred Londona! (VIDEO)

Fudbalski čas Nemaca u Londonu. Jeste Red Bul Lajpcig debitant u nokaut fazi Lige šampiona, ali je večeras odigrao kao da se godinama nadmeće sa najboljima. Sjajni tim Julijana Nagelsmana zabeležio je vrednu pobedu nad Totenhemom od 1:0, koja će ga još više približiti istorijskom prolazu u četvrtfinale.

DODIK OTKRIO ŠOKANTNE DETALJE SASTANKA: Američki ambasador mi je PRETIO!

Ništa nije gotovo, moraće u revanšu (kroz tri nedelje) novajlija u eliti da se potrudi i dovrši posao, ali se videlo da "krezubi" Totenhem bez povređenih napadača Sona i Kejna nije ni blizu onog tima koji je prošle sezone impresivno stigao do finala.

Takođe, i Žoze Murinjo je upisao novi evropski neuspeh i još malo pokvario reputaciju koju je stekao.

Nema šta, potpuno mu je očitao večeras lekciju znatno mlađi kolega na drugoj strani Nagelsman, koji je potvrdio nadimak "Mini Murinjo" po kom je poznat u Nemačkoj. Kad je trebalo da napadne, napao je, kad je trebalo da se brani, branio se i upisao veliku pobedu. Kao Žoze pre jedno 16 godina kad je bio mlad i drčan i kada je žario i palio s Portom.

Malo je Totenhem pokazao večeras, a i to malo prilika što je stvorio nije moglo da prođe pored sjajnog golmana Lajpciga Gulačija. Na drugoj strani, Lajpcig je bio fantastičan. Posebno u prvom poluvremenu kada su kapiten Pevaca Loris i okvir gola sprečili goste da povedu. Anhelino je pogodio stativu u drugom minutu, Šik bio zamalo neprecizan u 17. posle kornera, a šteta i za onaj promašaj Vernera iz 36. kada je Loris majstorski intervenisao.

Nije bilo lako golmanu Totenhema večeras, a sjajni Lajpcig je nagrađen za ofanzivan i lep fudbal u 58. minutu. Ben Dejvis se zaleteo bespotrebno i oborio Konrada Lajmera, a turski sudija Čakir odmah pokazao na belu tačku. Naravno, Timo Verner iz takvih prilika ne greši, iako je Loris pogodio stranu, pa je drugoplasirani tim Bundeslige stekao minimalnu prednost za revanš.

Pokušao je Totenhem u poslednjih pola sata da stigne bar do izjednačenja. I imao nekoliko dobrih prilika, ali lopta nije mogla da prođe pored sjajnog golmana Lajpciga. Gađali su dobro i Lamela u 83, pa Lukas Moura u 85. minutu, ali Gulači je bio maestralan i najzaslužniji je što se mreža nemačkog tima nije zatresla.

Najzanimljivije momente utakmice pogledajte ispod...