27.08.2019 u 20:56
0

(EKSKLUZIVNO NA HAPPY PORTALU) CRVENA ZVEZDA – JANG BOJS (1:1): Crvena zvezda je u Ligi šampiona!

Crvena zvezda je odigrala nerešeno protiv švajcarskog Jang Bojsa 1:1 i zbog golova u gostima izborila drugo uzastopno učešće u grupnoj fazi Lige šampiona.

KRAJ UTAKMICE

90 + 5 – Žuti karton za Jovančića.

90 + 4 – Oro dobija žuti karton.

90 + 2 – Borjan brani opasan udarac.

90. minut – Utakmica je produžena za pet minuta.

86. minut – Napetost raste. Zvezdu deli manje od pet minuta, sa nadoknadom, do drugog uzastopnog plasmana u Ligu šampiona.

82. minut – GOL! Posle prekida Janko je šutirao, a na pogrešnom mestu našao se Ben koji je savladao Borjana.

79. minut – Tomane dobija žuti karton posle prekršaja nad Jankom.

77. minut – Lotomba se sudara sa Milunovićem. Velika borba po celom terenu.

73. minut – Janko udara strelca Vukanovića.

69. minut – Ben menja Matea Garsiju.

66. minut – Ponovo pokušava Fasnaht iz velike udaljenosti.

65. minut – Dvostruka izmena u redovima Jang Bojsa. Sulejmani umesto Sijere i Oro umesto Asalea.

64. minut – Asale je proigrao Fasnahta koji šutira pored gola.

59. minut – GOL! Vukanović postiže pogodak za veliko slavlje na stadionu "Rajko Mitić". Marin je čekao Rodića koji pronalazi Vukanovića za veliku prednost Crvene zvezde.

57. minut – Igra se na polovini Zvezde. Ngamaleu je pokušao ali Borjan je bio koncentrisan.

52. minut – Fasnaht menja Cesigera u redovima Jang Bojsa.

50. minut – Asale prolazi kroz sredinu ali njegov šut je blokiran.

46. minut – Jang Bojs prvi preti na početku drugog poluvremena.

POČETAK DRUGOG POLUVREMENA

Bez većih uzbuđenja u prvom delu igre. Potencijalni problem za Crvenu zvezdu mogu da budu kartoni koje su zaradili Milunović, Degenek i Gobeljić. Crvena zvezda nije šutnula u okvir Jang Bojsa celo prvo poluvreme.

POLUVREME

45. minut – Utakmica je produžena dva minuta.

43. minut – Sudar Milunovića i Ngamaleua u vazdušnom duelu.

40. minut – Boaći se žali na povredu.

37. minut – Nsame i Asale kombinuju i brzo stvaraju prostor za udarac. Lopta prolazi pored stative Borjanovog gola.

33. minut – Borjan brani posle udarca Ebišera.

32. minut – Gobeljić dobija žuti karton posle starta nad Ngamaleuom. Čak tri igrača iz zadnje linije Crvene zvezde ima javnu opomenu.

25. minut – Kanjas prekida opasnu kontru Jang Bojsa.

21. minut – Degenek faulira Nsamea i dobija javnu opomenu.

20. minut – Rodić je pokušao udarcem van kaznenog.

18. minut – Milunović vuče Ngamaleua i dobija žuti karton.

16. minut – Lustenberger preskače vezni red i traži Nsamea ali vrlo neprecizno.

12. minut – Zvezda preti po desnoj strani. Marin je probio ali nije uspeo da centrira dobro.

9. minut – Jang Bojs ima prekid. Ebišer loše centrira.

7. minut – Gosti dugim loptama pokušavaju da pronađu Nsamea.

5. minut – Marin dobija udarac u lice. Posle slobodnog udarca stvara se gužva u kaznenom prostoru gostiju.

POČETAK UTAKMICE

U startnu postavu Crvene zvezde, trener Vladan Milojević nije uvrstio Bena i Ivanića. Gerardo Soane odlučio za sličan sastav koji je započeo i utakmicu u Bernu sa izuzetkom da u startnih 11 nema Kristofera Martinsa Pereire.

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić – Jovančić, Kanjas – Garsija, Marin, Vukanović – Boaći.

JANG BOJS: Fon Balmos – Lotomba, Lustenberger, Cesiger – Janko, Sorensen, Sijero, Asale – Ebišer, Ngamaleu, Nsame.

Meč sudi engleski arbitar Entoni Tejlor.

Fudbaleri Crvene zvezde večeras od 21:00 dočekuju Jang Bojs na rasprodatom stadionu Rajko Mitić. Posle 2:2 iz Berna, izabranici Vladana Milojevića imaju veliku priliku da pred svojim navijačima obezbede drugo uzastopno igranje u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju.

Uvertira za odlučujući meč u Beogradu imala je burnu uvertiru, pošto se na platou ispred Zvezdinog stadiona pojavila maketa tenka T-55 sa Zvezdinim grbom.

Pored takmičarskog, prolaz u grupnu fazu i veliki finansijski značaj. Samo od plasmana u Ligu šampiona dobija se 15,25 miliona evra. Crveno-beli su do sada zaradili nešto više od pet miliona, a svaka pobeda u elitnom takmičenju plaća se 2,7 miliona, dok je remi 800 hiljada.

Sva dešavanja sa stadiona Rajko Mitić prenosićemo iz minuta u minut, uz tekstualni prenos utakmice od 21:00.