10.05.2019 u 19:02
0

POBEDA PO TREĆI PUT: Crvena zvezda pobedila je Proleter!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Proleter na gostovanju rezultatom 1:0 u utakmici pretposlednjeg, 36. kola Superlige Srbije.

Crvena zvezda je uspela i po treći put ove sezone da pobedi Proleter ove sezone, ovoga puta sa minimalnim rezultatom.

Proleteru je ovo peti poraz u nizu, dok je Zvezda, podsećamo, već ranije obezbedila odbranu titule šampiona Srbije.

Strelac jedinog gola bio je rezervista Jevtović, koji je iskoristio kardinalnu grešku protivničkog čuvara mreže Vesića 15 minuta pre kraja i, ispostavilo se, doneo tri boda svojoj ekipi.

Prvih 45 minuta utakmice nije donelo ništa zanimljivog za gledaoce na novosadskim tribinama i kraj "malih ekrana". Kvalitet igre nije bio na nivou, pogotovo kod gostiju od kojih smo navikli da gledamo bolji fudbal od većine konkurencije u Superligi.

Najbolje prilike bile su na strani proletera, to jest Mitrovića. Ofanzivni vezista domaćina je u dva navrata imao jedan na jedan sa golmanom Popovićem, ali u oba slučaja nije uspeo ni opasnije da ugrozi gol šampiona Srbije jer nije dovoljno dobro zahvatao loptu.

Zvezda je u tom periodu igre imala dve solidne prilike, ali Joveljić i Simić nisu imali dovoljno sreće.